زندگی انسان در ۱۰۰ سال آینده

واقعا شما می توانید جهان را در ۱۰۰ سال آینده تصور کنید؟ همین الان لطفا این کار را انجام دهید. اگر از من بپرسید که می گویم آنقدر خیابان ها مملو از ماشین است که آدم ها به آسمان پناه برده اند و سوار بر خودروهای پرنده هستند. لباس ها کمی عجیب و غریب تر از حد معمول شده اند، در این حد که لباس های عجیبی که امروزه در فشن شوها می بینیم در آن زمان به عنوان ساده ترین لباس ها به حساب می آیند. درخت و گیاهان هم حتی الکترونیکی و هوشمند شده اند و در برخی از مناطق حتی مرز بین واقعی و غیر واقعی مشخص نیست؛ اما جدا از تصورات ما و با توجه به سرعت علم، زندگی انسان در ۱۰۰ سال آینده چگونه می شود و چه تغییری نسبت به امروز پیدا می کند؟ پیشنهاد می کنم که در ادامه ی این مطلب با ما درالی گشت همراه باشید تا به اتفاق یکدیگر، تغییرات زندگی انسان در ۱۰۰ سال آینده را مورد بررسی قرار دهیم.

زندگی انسان در 100 سال آینده

درباره ی شکل زندگی انسان ها در ۱۰۰ سال آینده و یا حتی بیشتر از آن، نظرات مختلفی وجود دارد. پر واضح است که در حال حاضر در سال ۲۰۱۸ میلادی زندگی می کنیم.

در بیشتر کشورهای جهان برای مشخص شدن بیماری در ارگان های داخلی فردی که بیمار است، دوربینی را به وسیله ی قرص به داخل اندام آن فرد هدایت می کنند، گوشی های هوشمند حتی سبک و نوع خرید لباس های ما را تحت تاثیر قرار داده اند، خیلی از جنبه های زندگی ما از بسیاری از لحاظ در گروی خدمات الکتریکی و تکنولوژیکی است.

بیایید از سال ۲۰۱۸ بگذریم و به سال ۲۱۱۸ میلادی سفر کنیم. اگر بخواهیم تصور کنیم ممکن است به سال هایی دورتر از ۱۰۰ سال آینده برویم و به همین خاطر ما به بیان ۱۰ تغییر اساسی که انسان ها در ۱۰۰ سال آینده با آن مواجه خواهند شد، از زبان دانشمندان می پردازیم.

اقیانوس ها به عنوان منبع غذایی

دانشمندان می گویند؛ مردم جهان در ابتدا از واحدهای مختلف پولی و مالی گریزان شده و همگی به استفاده از یک واحد پولی مشترک روی می آورند. در واقع تحولات اقتصادی و تبدیل دنیا به یک دهکده ی جهانی، سبب یکسان سازی واحدهای پولی در سراسر جهان خواهد شد و به این صورت پیشرفت و شکوفایی اقتصادی در سراسر جهان و برای همه خواهد بود.

اقیانوس ها به عنوان منبع غذایی برای انسان ها مورد استفاده و بهره برداری قرار خواهند گرفت. با توجه به نرخ افزایش جمعیت کره ی زمین و همچنین کم شدن روز به روز منابع غذایی و طبیعی بر روی زمین این اتفاق ناگذیر خواهد افتاد.

احتمالا تا ۱۰۰ سال آینده جمعیت کره ی زمین به ۱۱ میلیارد نفر برسد و این در حالی است که زمین با جمعیت فعلی که نزدیک به ۸ میلیارد نفر است، نمی تواند پاسخگوی نیازهای بشری باشد و در خیلی از نقاط زمین، خشکسالی و قحطی وجود دارد. زندگی انسان در ۱۰۰ سال آینده اینگونه خواهد بود که در کنار صید ماهی ها، از جلبک ها به عنوان منبعی از فیبر و یا حتی منبع آبی استفاده شود.

صحراها تبدیل به جنگل های سر سبز می شوند

دانشمندان پیش بینی می کنند که کشت جلبک های دریایی در ۱۰۰ سال آینده یکی از بزرگ ترین منابع تجارت و درآمد در سراسر جهان خواهد بود. دانشمندان می گویند که به احتمال زیاد، صحراها تبدیل به جنگل های سر سبز می شوند زیرا نتایجی که امروزه در علم گیاهشناسی و ژنتیک حاصل شده است، بی شک این اختیار را به بشر می دهد که حتی صحراهای خشک و سوزان را تبدیل به جنگل ها انبوه نمایند.

همچنین انسان ها این علم و در نتیجه ی آن اختیار را خواهند داشت تا با اتکا بر آن ها، تغییرات آب و هوایی را کنترل نمایند. به احتمال زیاد در آینده ای که بی شک فرزندان ما در آن سهمی خواهند داشت، هنگام تغییرات آب و هوایی مخرب، انسان اختیار کنترل آن را خواهد داشت تا خرابی برای منابع زمینی پیش نیاید.

جدای از این ها، با توجه به این که روز به روز بیشتر منابع آب شیرین جهان تحت تاثیر گرم شدن کره ی زمین و آب شدن کوه های یخی است، قطب جنوب در ۱۰۰ سال آینده بی شک قابل سکونت خواهد بود. دانشمندان پیش بینی می کنند که در قطب جنوب صنعت و بازرگانی راه می افتد و انسان ها با توجه به اکوسیستم موجود، کمترین لطمه و صدمه را به این اکوسیستم وارد سازند.

تغییرات آب و هوایی

در مقدمه به این اشاره کردیم که حتی در حال حاضر هم علم پزشکی به وسیله ی یک قرص این توانایی را دارد که به درون بدن انسان ها سفر کنید ولی بی شک مطمئن باشید که در ۱۰۰ سال آینده با استفاد از علوم نانوتکنولوژی می تواند در درون رگ های هر انسانی سفر جذابی داشته باشد. دانشمندان این پیش بینی را کرده اند که انسان ها در آینده، بسیار بسیار باهوش تر خواهند شد و این هوش نه تنها عاملی ژنتیکی دارد بلکه داروها هم به آن کمک خواهند کرد.

یکی دیگر از پیشرفت های جالب و عجیب انسان ها این است که شاید در آینده انسان ها کمتر از توانایی به نام تکلم استفاده نمایند زیرا قرار است از طریق فکر کردن با یکدیگر ارتباط برقرار نمایند.

از طریق فکر کردن با یکدیگر ارتباط برقرار نمایند

بی شک داروهایی اختراع خواهند شد که انسان ها را از طریق فکر کردن و تله پاتی کردن به یکدیگر مرتبط سازد. البته در حال حاضر کیت های هوشمندی نیز ساخته شده است که البته در مرحله ی امتحان است. فکرش را بکنید که برای تعطیلات، مقصدی خارج از جو زمین را برای خود در نظر بگیرید!

این را باید بدانید که در آینده ای نه چندان دور، گزینه ی سفر به فضا، بسیار مقصدی عادی و معمولی حتی قلمداد می شود. از آن جایی که در حال حاضر بسیاری از مردم دنیا قادر به تکلم به زبان انگیسی و بعد از آن اسپانیایی هستند، ممکن است در آینده همه ی انسان ها به این زبان ها صحبت نمایند!

البته ممکن است زبان ماندارین چینی هم به این علت که این کشور دارای بیشترین جمعیت در جهان است، در زمره ی زبان های واحد دنیا و در زمره ی لیست تغییرات زندگی انسان در ۱۰۰ سال آینده قرار بگیرد.

منبع : https://www.eligasht.com

برچسب ها :